sobota 16. února 2013

Cakepops podruhé, tentokrát zamilovaně

Po prvním experimentu s cakepopy, které jste mohli zhlédnout v předchozím postu, jsem se pustil do dalších - tentokrát jsem zvolit originální kombinaci, která by se měla nést ve valentýnském duchu. A jelikož je Valentýn svátek všech zamilovaných a jak známo, láska prochází žaludkem, let's go a jdeme si upéct cakepopy ! (Klidne i sami sobě! Vždyť nikdo Vás nemiluje tolik jako vy sami )Suroviny:
200g hladké mouky
lžička kypřícího prášku
80g cukru moučka
200ml mléka
kokosové aroma
vejce
4 lžíce oleje
banán
zakysaná smetana
bílá a tmavá polevu
cukrářské zdobení všeho druhu !
navíc: formu na srnčí hřbet, špejle, malé mističky, cukrářské barvy


Tak honem, jdeme na to! Připravíme si těsto - suché suroviny smícháme. Mléko, vejce, olej, kokosové aroma a půlku rozmačkaného banánu rozšleháme a přidáme k mouce. Směs zamícháme a nalijeme do formy na srnčí hřbet. Pečeme v troubě asi 22 minut na 190°C - poté vyndáme z trouby a necháme vychladnout. Těsto vyklepneme a rozdrobíme do mísy (ano, vážně rozdrobíme). Rozmixujeme zbylý banán a zakysanou smetanu, dochutíme lžičkou vanilkového cukru a pokapeme citronem (aby banán nezhnědl). Tuto směs přidáme k rozdrobenému korpusu a promícháme. Musí nám vzniknout tvárná směs (asi jako na karbanátky, pokud máte tu čest - proto přidávejte smetanu postupně, dokud se vám nebude zdát hmota "takakorát"). Z této směsi tvarujeme kuličky o velikosti míčku, které dáme do lednice na hodinku ztuhnout. Mezitím si připravíme polevy - pokud chcete mít cakepopy náležitě barevné, rozlijte si bílou polevu do mističek a obarvěte potravinářskou barvou. Nyní přejdeme k tomu nejdůležitějšímu: Polovinu špejle namočíme jedním koncem do polevy a zapíchneme asi do poloviny kuličky, necháme chvilku ztuhnout a poté otáčivým pohybem obalíme v polevě - přebytečnou polevu necháme okapat a cakepop dozdobíme dle libovůle. Ideální je cakepopy skladovat zabodané do polystyrenu ;) !
Kupuje svým milovaným dárky a nebo vytváříte sladkosti? Případně čím dáváte najevo lásko během roku ;)
Jak říkají Američané, Happy V-day !

3 komentáře:

  1. Oh! Strašně je chci ochutnat. Nicméně já bych si je sama asi neutvořila :D :/.

    OdpovědětVymazat
  2. Mňamky! To vyzerá lahodne a dokonca aj veľmi pekne. Možno niekedy vyskúšam. Síce sama pre seba, ale aspoň mi toho ostane viac, haha :D ♡

    ♡ Shirt Up! & Giveaway ♡

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář, který se zde rozhodnete zanechat !